Zavolejte nám

+420 608 422 310

Kde nás hledat?

Chotěboř, Vysočina

Dotaz emailem?

Naše aktuality

otevřít

úvodní článek o nás

Naše moderní středisko se nachází na polosamotě na Vysočině v překrásném prostředí  Železných hor, u skalnatého kaňonu řeky Doubravy v přírodní rezervaci. Středisko funguje celoročně. Se svojí kapacitou a variabilitou ubytování je schopno zastřešit od základních 50 -70 lůžek v hlavní budově až přes 100 lůžek včetně chatiček, domků k pronájmu či velkého stanu Tee-pee.

Zeměpisná vzdálenost je  4 km od města Chotěboř a 16 km od Havlíčkova Brodu. Z Prahy je to 112 km, z Brna 118km, z obou destinací do 1,5 hod cesty.

Přímo pár kroků pod chatou začínají překrásné naučné stezky, teče řeka Doubrava, potůčky i malé vodopády, připomínající panenskou přírodu, ve které nechybí překrásné kameny všech velikostí. Děti si podél řeky dělají z lesních větviček přístřešky pro lesní  bytosti a staví z kamenů svoje krásné „dětské Stonehenge“.

Některými  lidmi  jsou tato místa považována  za posvátná, kde v tichu najdete své pradávná spojení s přírodou a sebou samým a načerpáte nové sily a nové energie.

Rozlehlý pozemek o rozloze 15.000 m2 obklopuje vše zelené. Najdete na něm téměř vše:  2hřiště, velké ohniště, velkou louku, posezení  na terase i u řeky, horolezeckou stěnu či vlastní les patřící k pozemku. 

Pro naše malé klienty máme dětské hřiště, houpačky, skluzavky či velkou trampolínu. Dětský koutek pro nejmenší je taktéž možno připravit v pokrovní  společenské místnosti.

Pro Ty kdo milují  koně, je  v blízkém okolí ranč krásného plemene Hafling, známého také svou přátelskostí k dětem. Koně je možno dopravit z ranče až přímo k naší chatě  aby jste si tak užili krásnou procházku lesem nebo domluvili se na vyučovacích hodinách www.rancnaspici.cz.

Budova chaty, společenské prostory  a kapacita

Chata je moderně vybavená a po celkové rekonstrukci z 2001. Svým zevnějškem a dýchající novotou se dá klidně říct že její věk se datuje od tohoto roku. 

Přízemní společenská místnost č.1 má rozlohu 9 x 9m. S dřevěnou parketovou podlahou,  zvukovou aparaturou včetně diskotékového barevného osvětlení a mikrofonu, dataprojektorem (včetně tmavých závěsů po celé délce), flipcharty (3x),  relaxačními matracemi  a velkými  oknami z obou stran je ideální jak pro školy v přírodě, různé setkávání skupin, seminářů, teambuildigů, kempů, rodin, oslav a také využívána pro sportovní soustředění.

Krásna a vzdušná podkrovní společenská místnost č.2,  s dřevěným stropem  na prvním poschodí a rozlohou 9 x 9 m,  je pokryta kobercem a od dubna 2013  plní druhou funkční společenskou místnost. V ní bude také umístěn dětský koutek. Tuto místnost je možné využít od nového roku  i jako místnost pro příležitostné přespání.  V současné době do konce roku 2012 má tato místnost 18 lůžek, z toho 6 paland.

Na přízemí se nachází klubovna/teamovna , asi 5x 5 m, pro organizátory akcí či pedagogy, která se dá také využít jako pokoj o 2 pohodlných lůžkách (které se sklápějí přímo ze stěny).

Jídelna – je umístěna na přízemí , propojena s terasou a s společenskou místností velkými posuvnými dveřmi. Častokrát je tato propojenost vítaná našimi klienty z různých organizačních důvodů ať už jde o rozšíření prostoru společenské místnosti, či rozšíření prostoru pro cvičení, nebo posezení v jídelně a sledování dění na parketu. V jídelně jsou umístěny také magnetické tabule a slouží častokrát  jako výuková místnost. 

Pro výuku jsou tedy přímo v budově chaty k dispozici 4 místnosti : velká společenská místnost na přízemí a v patře, teamovna a jídelna. Venkovní prostory na terase se sezením a na louce jsou další alternativní místa pro výuku, jako i možnost využítí velkého otevřeného obývacího prostoru v našich mobilních domcích.

Pokoje

Poschodí má 10 pokojů o kapacitě 50 lůžek

(pozn.: kapacity dalších 20 lůžek  v Podkrovní  společ.místnosti + Teamovně, více na „Pokoje a kapacita“). 

8 z 10ti pokojů jsou mezonetové/podkrovní. Znamená to, že v přízemí pokoje jsou 3 lůžka. Z přízemí pak vedou dřevěné schody se zábradlím podél stěny do podkrovní části, kde jsou další 2 lůžka. Tato podkrovní část pokoje, ohrazena zábradlím, je velmi atraktivní nejen pro děti. Poskytuje vizuální soukromí od spodní části a působí romanticky. Pro děti má obvykle velké kouzlo „podkrovního domečku“.   Stěny pokoje jsou z dřevěných 3-barevných palubek čím pokoj působí velice útulně.

Domky k pronájmu

Pro individuální rekreaci, rodiny s dětmi či pro menší skupinky, ale i školy v přírodě menšího počtu jsou k dispozici prosvětlené krásné  a plně zařízené, dva původně mobilní domky. V domcích byla provedena rekontrukce, jsou zateplené, s novou střechou a venkovním posezením V případě domků se dá použít i slovo „luxusní“, jsou s vlastní kuchyní a sociálním zařízením, obývacím prostorem, jídelnou a  2mi či 3mi ložnicemi. Jsou situovány  poněkud stranou od hlavní budovy pod lesem s výhledem na západ slunce. Jejich rozloha  je 33 m2 pro každý mobilní domek.

Další domek, VIP chatka, nacházající se v lese u střediska, nabízí komfortní ubytování taktéž s vlastní kuchyňkou, sociálním zařízením, podlahovým topením a krbem, s celkovou kapacitou 5ti lůžek. 

Venkovní chatičky o 20-21 lůžkách, které jsou jednoduché a skromné, jsou cenově dostupnější a jsou k dispozici od dubna do října. Tyto chatičky mají od dubna 2014 ve vedlejší chatičce vlastní sociální zařízení. Chatičky jsou po rekonstrukci – nově vymalované zdi, nové dřevěné stropy a nové podlahy.

CELKOVÁ KAPACITA AREÁLU: hlavní budova chaty do 70 lůžek , domky k pronájmu 19 lůžek, venkovní chatičky 20-21 lůžek, Tee-pee stan (až 12 lůžek). Dohromady přes 100 lůžek.

Přístupová cesta k chatě je asfaltová, dostupná celoročně jak pro auta tak autobusy. Velké parkoviště pojme cca 30 aut.

A na závěr:

Kromě chutné domácí či vegetariánské kuchyně přijeďte si k nám „vychutnat“ hlavně přírodu v její plné kráse a dokonalosti. Krásně zrelaxujete a načerpáte nové sily.  Zpívat Vám k tomu budou ptáčci, řeka Doubrava a šumět listy stromů. To vše ještě umocněno krásnými západy slunce, které můžete sledovat například přímo z naší terasy.  Co Vy na to?

Chata Doubravka - www.chatadoubravka.cz