Zavolejte nám

+420 608 422 310

Kde nás hledat?

Chotěboř, Vysočina

Dotaz emailem?

Naše aktuality

otevřít

Kdo jsme

Chata Doubravka, rekreační a vzdělávací středisko v údolí řeky Doubravy

Chata Doubravka se nachází na polosamotě v atraktivním prostředí chráněné krajinné oblasti Železné hory na Vysočině, v blízkosti přírodní rezervace Údolí Doubravy. Pro svoji polohu a zázemí je středisko celoročně využíváno především ke školícím a vzdělávacím aktivitám, jako jsou školy v přírodě, letní tábory, jazykové a tematické kurzy, školení, teambuildingy apod. Chata Doubravka je rovněž vhodná pro uspořádání rodinné dovolené s dětmi, ubytování turistů a cykloturistů nebo pro soukromé aktivity, jako jsou svatby, rauty, oslavy, přátelská setkání aj.

 • kapacita ubytování hlavní budova – od základní kapacity 50 lůžek v 10ti pokojích až po dalších 10-20 lůžek v Podkrovní společenské místnosti a Teamovně. Spolu 60-70 lůžek.

          Venkovní chatičky (březen-listopad)  20 -  21 lůžek  

          Domky k pronájmu 10-19 lůžek

          Tee-pee stan (až 12 lůžek)

          provozní doba – 24 hodin denně po celý rok

 • jazyky – komunikace se zákazníky česky, německy, anglicky, italsky, rusky, slovensky, částečně polsky
 • ceník ubytování – konečná cena pobytu se odvíjí od jeho délky, termínu, počtu ubytovaných osob a jejich věku, využívaných služeb apod.; základní cena je včetně DPH a zahrnuje ubytování, plnou penzi (u školních skupin strava 5x denně + pitný režim), zapůjčení materiálového vybavení a pronájem školících/společenských místností. 
 • rezervace – před zahájením ubytování se skládá záloha ve výši obvykle 30 % z celkové ceny pobytu, zbytek platby se hradí až po ukončení pobytu
 • platební možnosti – platbu lze uhradit v hotovosti nebo bezhotovostním převodem, platební karty nejsou akceptovány (po dohodě možná fakturace)
 • pobyt domácích zvířat – pouze zvířata menšího vzrůstu za příplatek 100 Kč za zvíře a noc a vždy jen po dohodě a souhlasu ostatních ubytovaných hostů
 • doprava – nejbližší autobusová zastávka Chotěboř (cca 3 km po modré turistické trase), nejbližší vlaková zastávka Chotěboř (cca 3 km po červené turistické trase)
 • parkování – prostorné parkoviště zdarma přímo u chaty

Možnosti ubytování 

Pokoje

Poschodí má 10 pokojů o kapacitě 50 lůžek + 15 a více lůžek ve velké podkrovní společenské místnosti.  8 z 10ti pokojů jsou mezonetové/podkrovní. Znamená to, že v přízemí pokoje jsou 3 lůžka. Z přízemí pak vedou dřevěné schody se zábradlím podél stěny do podkrovní části, kde jsou další 2 lůžka. Tato podkrovní část pokoje, ohrazena zábradlím, je velmi atraktivní nejen pro děti. Poskytuje vizuální soukromí od spodní části a působí romanticky. Pro děti má obvykle velké čaro „podkrovního domečku“.   Stěny pokoje jsou z dřevěných 3-barevných palubek čím pokoj působí velice útulně.

 • Rozdělení pokojů:

  Pokoje č. 1,2,3,4,8,9,10 mají 5 lůžek celkem, z toho 3 lůžka v přízemní části pokoje a 2 lůžka v pokrovní tzv.mezonetové části.

  Pokoj č.7 má 7 lůžek. V přizemní části 2 palandy a 1 lůžko, v podkrovní části 2 lůžka. Je to náš největší pokoj.

  Pokoj č.5,6 má 4 lůžka celkem: v každém je 1 palanda a další 2 lůžka. Jsou to naše nejmenší pokoje.

 • DALŠÍ MOŽNOSTI SPANÍ V HLAVNÍ BUDOVĚ:

  Teamovna – 2 pohodlné lůžka (které se sklápějí přímo ze stěny). 

  Společenská podkrovní místnost č. 2 – má v současné době 18 lůžek, z toho 3 palandy. Tato místnost je dle potřeby proměněna na plně funkční společenskou místnost (s možností případného přespání).

 • CELKOVÁ KAPACITA V HLAVNÍ BUDOVĚ CHATY:

  50 lůžek v 10ti pokojích, 2 lůžka v teamovně, 18 lůžek v podkrovní společenské místnosti č. 2. Spolu 70 lůžek.

 • KAPACITA CELÉHO AREÁLU:

  Hlavní budova 70 lůžek 

  Venkovní chatičky (březen-listopad) 20-21 lůžek

  Domky k pronájmu 10-19 lůžek , Tee-pee stan (až 12 lůžek)

Ubytování v souladu s přírodou a kvalitní turistické informace

V lednu roku 2010 byla vzdělávacímu a rekreačnímu středisku Doubravkaudělena ekoznačka ubytovacích služeb ECEAT QUALITY LABEL.  Středisko tak ve všech svých aktivitách podporuje odpovědné (ekologické) hospodaření a svým jednáním přispívá k ochraně přírodního a kulturního dědictví. Chata Doubravka také poskytuje kvalitní informace o místní přírodě, turistických možnostech, přírodních a kulturních zajímavostech v blízkém okolí.

Stravování a občerstvení

Pobyt na chatě Doubravka lze absolvovat se snídaní, polopenzí a plnou penzí. Při školních pobytech je zajištěno povinné stravování 5x denně a pitný režim. Skladba a rozsah jídelníčku se řídí zvyklostmi, požadavky a potřebami jednotlivých skupin klientů.

Součástí chaty je i bar s širokou nabídkou nealkoholických a alkoholických nápojů a drobného občerstvení. Na požádání je možné zajistit ochutnávky vín, čepování piva Bernard, opékání prasete či grilování. 

Společenské/školící místnosti 

Chata Doubravka má několik společenských místností, které se dají variabilně využít jak pro výuku, sport či zábavu, tak pro příležitostné spaní. Pro různá školení lze zapůjčit videorekordér, dataprojektor, zpětný projektor, promítací plátno, flipcharty aj. Na chatě je zdarma k dispozici internet (ADSL linka + Wi-Fi).

 • Společenská místnost č. 1 (80 m2, parkety) – multifunkční prostor, ve kterém je možné pořádat pracovní jednání, přednášky, sportovní aktivity a nejrůznější společenské akce. Přednášková místnost je propojena zasunovacími dveřmi s jídelnou a společenskou místností č. 3. Je zde také k dispozici bar se zvukovou aparaturou, dataprojektor, flipcharty (3x).
 • Společenská místnost č. 2 (80 m2, dřevěná podlaha) –  podkrovní společenská místnost č.2, od dubna  2013 druhá plně funkční společenská místnost. Dřevěná podlaha, dřevěný strop. Místnost je vzdušná a útulná. Rozloha 9x9 m. Obsahuje také dětský koutek pro nejmenší. V současné době má tato místnost 18 lůžek, z toho 3 palandy.
 • Společenská místnost č. 3 (100 m2) – jídelna sloužící zároveň jako přednášková místnost. Jsou zde k dispozici magnetické tabule na stěnách vhodné pro výuku, lednice, mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice. Jídelna je propojena posuvnými dveřmi se společenskou místností č. 1.
 • Společenská místnost č. 4 (25 m2) – týmovna, prostor vybavený stoly, židlemi, skříňkami, nástěnkami a dalšími kancelářskými potřebami. Na vyžádání je k dispozici také kopírka či skener. Místnost je vhodná především pro pořádání kurzů a jiných akcí. Lze rovněž využít jako obývací pokoj s pohodlnou sklápěcí manželskou postelí s možností rozšíření o další přistýlku.

Velká zahrada s posezením

U chaty je hostům k dispozici velká zahrada s venkovním posezením, ohništěm a grilem. Na zahradu navazuje prostorná louka s lesem. Pro naše malé klienty je k dispozici dětské hřiště, houpačky, skluzavky a velká trampolína. 

Horolezecká stěna a další sportovní možnosti

Součástí střediska je cvičná horolezecká stěna umístěná na zadní straně chaty s možností zapůjčení veškerého horolezeckého vybavení a zajištění certifikovaného instruktora. Pro hosty je dále k dispozici velká trampolína s ochrannou sítí, vybavení na orientační běh, dvě hřiště pro volejbal, nohejbal, badminton, fotbal, pétanque, softbal a frisbee. Také si zde lze zahrát stolní tenis, stolní fotbal, mini kulečník, elektronické šipky, ruletu aj. Možnost zapůjčení elektrokol (MTF Mountfield).

Možnosti koupání

a) velký rodinný nafukovací bazén na vyžádání u chaty

b) koupání pod chatou v řece

c) 3 km bazén Bezděkov http://bezdekov.sweb.cz/sport.html

d) bazén v Havlíčkově Brodě s vnitřní slanou vodou

http://www.tshb.cz/bazen/ds-1001/p1=1001

http://www.krasnecesko.cz/lokalita_detail.php?id=12305-kryty-bazen-havlickuv-brod-bazen&;strana

http://www.koupat.se/kryty-bazen-havlickuv-brod-s240

e) venkovní koupaliště Havlíčkův Brod http://www.tshb.cz/koupaliste/os-1002/p1=1013

 Lyžování na Vysočině

V okolí chaty Doubravka se nacházejí terény vhodné pro sjezdové a běžecké lyžování:

 • Ski areál Svatá Anna v obci Chotěboř(cca 3 km) – lyžařský vlek, upravená sjezdová trať s možností technického zasněžování a osvětlení. Časté výchozí místo pro běžkaře, kteří mohou využít více jak 20 km turistických běžeckých tras vedoucích malebnými zákoutími v okolí Chotěboře.
 • Lyžařský vlek Trhová Kamenice (cca 15 km) – upravovaná sjezdovka o délce 300 m s nočním osvětlením.
 • Ski areál Hlinsko (cca 20 km) – dvě sjezdovky se třemi moderními lyžařskými vleky a dětský cvičný svah s vlekem zdarma.
 • Ski areál Svratka (cca 32 km) – 400 m dlouhý vlek, umělé osvětlení, zasněžování, vlek pro děti.
 • Ski snowpark Harusův kopec v obci Nové Město na Moravě (cca 40 km) – vyhlášené středisko zimních sportů v srdci Českomoravské vrchoviny. Atraktivní sjezdovka se sedačkovou lanovkou.
 • Ski areál Jimramov v obci Nový Jimramov (cca 49 km) se snowparkem a skicrossovou tratí.   

Turistické možnosti v okolí

Chata Doubravka je situována v chráněné krajinné oblasti Železné hory u přírodní rezervace Údolí Doubravy, která představuje jednu z nejhezčích lokalit Vysočiny. V blízkém okolí lze navštívit mnoho zajímavých turistických cílů. 

 • Zřícenina Sokolov (Sokolovec) na skalnatém ostrohu zvaném Sokolohrady v Údolí Doubravy u Chotěboře (cca 1 km). Nabízí se odtud pěkný výhled.
 • Čertův stolek u Sokolovce (cca 1 km) – skalní vyhlídka do Údolí řeky Doubravy. V její blízkosti se nacházejí dvě umělé jeskyně Čertova a Poustevna.
 • Přírodní památka Písník u Sokolovce (cca 350 m) – opuštěná pískovna s výskytem ohrožených a vzácných druhů rostlin.
 • Přírodní rezervace Svatomariánské údolí u Libice nad Doubravou (cca 3,5 km) – romantické údolí řeky Doubravy bez značených turistických tras.
 • Zámek Chotěboř (cca 4,4 km) s několika stálými expozicemi.
 • Naučná stezka Sobíňov (cca 9,9 km) – cca 6,5 km trasa, vedoucí okolo stejnojmenné obce.
 • Soubor lidových staveb Vysočina – přírodní muzeum s dochovanými lidovými stavbami z 18. a 19. století; muzeum je rozděleno do 3. částí: Betlém Hlinsko (cca 19,3 km), Veselý Kopec (cca 15 km), Svobodné Hamry (cca 16 km).

Chata Doubravka - www.chatadoubravka.cz