Zavolejte nám

+420 608 422 310

Kde nás hledat?

Chotěboř, Vysočina

Dotaz emailem?

Naše aktuality

otevřít

Středisko v zimě

Chata Doubravka v zimě

Chata Doubravka je vzdělávací a rekreační zařízení s celoročním provozem. Chata má své neopakovatelné kouzlo i v zimních měsících, kdy je díky svému vybavení a školícím místnostem využívána především ke školícím a vzdělávacím aktivitám, je však možno chatu, či exklusivně celé středisko, využít i jako místo pro netradiční zimní teambuilding, školu v přírodě či zimní pobyt dospělých a mládeže. Přímo v okolí Doubravky se nacházejí udržované stopy pro běžkaře, stopy vedou přímo okolím v Chráněné krajinné Oblasti.

Pro lyžařské výcviky či rodinné sjezdování je možno využít sjezdové dráhy v nedaleké Chotěboři (3km). Vedle významnějších lyžařských středisek v severní části Vysočiny, jako je Nové Město na Moravě, Svratka nebo Hlinsko, je Chotěboř spolu s Trhovou Kamenicí, Jimramovem, Poličkou a dalšími místy jednou z lokalit, kde lze uplatnit kromě běhu na lyžích i sjezdové lyžování. Lyžařský areál Chotěboř - Sv. Anna se nachází cca 200 metrů východně od okraje města. Nabízí lyžařský vlek, upravenou sjezdovou trať s možností technického zasněžování a osvětlení. Lyžovat lze i na dalších trasách, které využívají část letního motokrosového závodiště. Svatý Anna je i častým výchozím místem pro běžkaře, kteří mohou využít více jak 20 km turistických běžeckých tras vedoucích malebnými zákoutími v okolí Chotěboře. Více informací viz

www.lyzovani.cz/vleky-sjezdovky-informace/ceska-republika/chotebor-sv-anna-162.html/

Taktéž je však možno využít lyžování v lyžařském areálu v Hlinsku na Českomoravské vrchovině (19 km). Skiareál Hlinsko nabízí dvě sjezdovky se třemi moderními lyžařskými vleky a k tomu dětský cvičný svah s vlekem zdarma. Samozřejmostí je atraktivní večerní lyžování při umělém osvětlení, a to každý den s výjimkou neděle. Parkoviště přímo u Skiareálu zdarma. Více informací viz www.hlinecko.cz/ski
Skiareál Hlinsko:
- 2 lyžařské vleky s tyčovými teleskopickými unášeči a plynulou regulaci rychlosti, usnadňující nástup dětí a začátečníků (kapacita vleků 1100 osob/hodinu)
- 1 dvoukotvový vlek (kapacita vleku 900 os/hodinu)
- 2x délka vleků 250 m, převýšení 35-50 m
- 1x délka vleku 400 m, převýšení 95 m
- dětský lanový vlek, délka 70 m, převýšení cca. 3 m

Doubravské údolí je jedna z nejhezčích lokalit Vysočiny, taktéž bráno jako jakousi nepsanou vstupní bránou do Železných hor. I když se říčka oficiálně nazývá Doubrava, místní i turisté ji pojmenovali zdrobněle – Doubravka. Přírodní rezervace byla vyhlášena v roce 1986, rozkládá se na ploše 192 ha a pokrývá úzké, lesnaté, cca 5 km dlouhé údolí kaňonovitého rázu, vytvořené říčkou Doubravkou ve tvrdých rulách. Začíná 1 km pod železniční stanicí v Bílku (hned další zastávka za Chotěboří – je zde krásný kamenný mostek) a končí u bývalého Horního mlýna. Dál pokračuje široké údolí s říčními nivami až do samotné Libice. Zajímavosti: tůňka u Veselé skály, Mikšova jáma, kaňon Koryto – nejdivočejší část údolí, mohutné peřeje Velký vodopád. Sokolohrady – nepatrné zbytky středověkého hrádku s výhledem do údolí (zvaný též Sokolov). Hrad se připomíná v 1. polovině 15. století, v roce 1407 byl jako opěrný bod lapků obléhán královským vojskem. Na druhém břehu (přechod po Macháčkově lávce), je nad údolím vyhlídka ze skály Čertův stolek, pod ním dvě nepravé jeskyně – Čertova a Poustevna. Nad zákoutím při Točitém víru se nachází naše chata Doubravka. Přijďte vyzkoušet!

Chata Doubravka - www.chatadoubravka.cz